Deportācija no Liepājas apriņķa notika tāpat kā visā Latvijas teritorijā. 1941. gada jūnija sākumā Latvijas PSR Valsts Drošības tautas komisariāta darbinieki sagatavoja arestējamo un izsūtāmo personu uzskaites lietas un citus apcietināšanas un izsūtīšanas dokumentus.

Par galveno apsūdzības dokumentu pret arestētajiem cilvēkiem noderēja Latvijas PSR Valsts drošības tautas komisariāta darbinieku sagatavotā "Izziņa par kompromitējošiem materiāliem un dokumentiem, kas to apstiprina".

Neilgi pirms 1941. gada 14. jūnija Latvijas PSR Valsts Drošības tautas komisariāta Liepājas apriņķa daļa izveidoja īpašas operatīvās grupas, kuras izsūtīšanai paredzēto cilvēku dzīvesvietās veica arestēšanu, kratīšanu, mantas aprakstīšanu un nogādāja aizturētos līdz ešelonam. Viņiem aktīvi palīdzēja Liepājas apriņķa komunistiskās (boļševiku) partijas komitejas darbinieki un aktīvisti.

Liepājas apriņķī – Liepājā, Durbē, Grobiņā, Priekulē un 28 pagastos arestēts un izsūtīts 1031 cilvēks (533 vīrieši un 498 sievietes). Lielākā daļa no visiem Liepājas apriņķī 350 arestētajiem – 337 – tika ieslodzīti Vjatlagā (Vjatkas labošanas darbu nometnē), 6 arestētie nonāca Krasnojarskas novada Noriļlagā (Noriļskas labošanas darbu nometnē), 1 Krasnojarskas novada Kraslagā (Krasnojarskas labošanas darbu nometnē), 1 Molotovas apgabala Usoļlagā (Usoļjes labošanas darbu nometnē), 1 Novosibirskas apgabala Siblagā (Sibīrijas labošanas darbu nometnē), 2

Novosibirskas apgabala Novosibirskas cietumā nr. 1, 1 Sverdlovskas apgabala Sevurallagā un vēl viens arestētais – Smoļenskas apgabala Juhnovas nometnē, kur nomira jau 1941. gada 25. jūnijā. 15 no Liepājas apriņķī arestētajiem tika nošauti, no nometnēs ieslodzītajiem atbrīvots tika tikai 62 cilvēki, jo pārējie bija miruši no bada un slimībām ieslodzījuma vietās.

No Liepājas apriņķa izsūtītās ģimenes tika nosūtītas uz Krasnojarskas novada dažādiem rajoniem. Vairākums no Liepājas apriņķa izsūtītajiem nonāca Pirovskas, Ribinskas un Sovetskas rajonā.

No Liepājas apriņķa izsūtītajiem specnometinājuma vietās nomira 94 cilvēki. pārējie cilvēki no specnometinājuma tika atbrīvoti 50. gadu vidū, bet par 37 no Liepājas apriņķa izsūtīto cilvēku likteni nav precīzu ziņu.